Arama
Paysa
Prefabrik yapı çözümleri tek çatı altında...
Sayfa:

Hafif çelik konutlar için ruhsat gerekli midir?

Ruhsat hafif çelik konutun yapılacağı bölgenin belediyesinin insiyatifindedir. Bazı belediyeler ruhsat isterken, bazı belediyeler ise ruhsat talep etmemektedirler. Özellikle kırsal bölgelere yapılan hafif çelik prefabrik konutlarda ruhsat ihtiyacı bulunmamaktadır.

Hafif çelik konutları Türkiye'nin her yerine yapabiliyor musunuz?

Türkiye'nin her yerinde hafff çelik konutları yapıyoruz. Ayrıca Dünya'nın bir çok bölgesinde tamamlanmış hafif çelik konut projelerimiz bulunmaktadır.

Hafif çelik yapılar kaç kat yapılabilmektedir?

Tamamen hafif çelik yapı tekniği kullanılarak 3 kata kadar yapı yapabilmekteyiz. Ağır çelik ve betonarme bölmeler kullanarak ise 4-5 katlı yapı yapmak mümkündür.

Hafif Çelik yapılar soğuk bölgeler için uygun mudur?

Hafif çelik yapıların yapı iskeletini oluşturan profillerin arası tamamen izolasyon malzemesi ile doldurulmaktadır. Dışı ise kaplama malzemesi ile kapatılmaktadır. Ortalama olan 15-20 cm kalınlıkta olan yapının dış duvarı, betorme olarak imal edilen yapılara göre kat be kat daha iyi yalıtım sağlar.

Dolayısı ile hafif çelik yapılar her türlü iklim koşullarında kullanılabilir.

Hafif çelik yapıların teslim süresi ne kadardır?

Hafif çelik yapıların üretimi çok hızlıdır. tasarımı yapıldıktan sonra günlük 1000 m2 hafif çelik yapı üretecek makina paktımız bulunmaktadır.

Hafif çelik yapıların, prefabrik yapılar dan farkı varmıdır?

Prefabrik yapılar, fabrikada üretilen panellerden oluşan modullerin sahada hızlı bir şekilde monte edilerek yapılar için kullanılmaktadır.

0,7-1,8 mm kalınlıktaki galvanizli sac kullanılarak yüksek teknoloji roll-form hatlarında özel olarak fabrikada şekillendirilen profiller, yapının kurulacağı sahada civata-somun ve vidalarla monte edilir. Daha sonra ise kaplama malzemeleri ve izolasyon malzemeleri ile yapının ileri kaba üretimi tamamlanmaktadır.

Kullanılan branda malzemesinin Türkiye iklim şartlarında kaç yıl ömrü olacaktır ve garanti süreleri ne kadar olacaktır?

Kullandığımız branda -35°C - +70°C arasındaki her iklim uygundur. Brandamız 10 ve 15 yıl yaşam ömrü biçilen branda olmak üzere 2 farklı kalitededir.

Kullanılan branda UV ışıklarını geçirir mi?

Brandalarımız UV ışınları filtrelemektedir.

Kullanılan profiller istenilen ebatlarda yapılabilmekte midir yoksa belli bir standard içerisinde mi kalınmaktadır?

Hayvancılık yapılarını farklı ebat ve büyüklüklerde yapmak mümkün olmasına rağmen, kullanım amacına uygun olarak etkin ve ekonomik olarak çözüm oluşturan yapı tiplerimiz bulunmaktadır. Bu nedenle öncelikler daha önce hazırlamış olduğumuz ve denenmiş ahır/ağıl ebatlarını öneriyoruz.

Özellikle koyun ve keçi ağılarında hiç direk kullanılmadan doğrudan çember şeklinde yapı imal edebilmek için yapı genişliğinin en fazla kaç metre olması gerekmektedir?

Koyun ve keçi ağıllarında 10 ve 12 metre genişliğindeki ağıllarımızı öneriyoruz. Ama büyükbaş için 30 ve 37 metre genişliklerdeki çok talep görmektedir.

Sayfa: