Arama
Paysa
Prefabrik yapı çözümleri tek çatı altında...
Sayfa:

Brüt alana kurulan hafif çelik yapılar ile betonarme olarak üretilen konutların kullanım alanları aynı mıdır?

Betonarme binalarda duvar kalınlıkları 25-35 cm civarındadır. Hafif çelik yapılarda ise binanın duvarları daha iyi izolasyon sağladıkları halde daha incedir. Bu nedenle aynı alan üzerinde kullanılan yapının kullanım alanı daha büyüktür.

Fiyatlara neler dahildir?

Firmamızın uzmanlığı prefabrikasyon üretim olduğundan, yapının temeli gibi sahada yapılması gerekli olan inşaat işlerini firmamız üstlenmemektedir.

Müşteri tarafından yapılan temel kaidenin üzerine yapıyi ileri kaba olarak teslim ediyoruz. Elektrik ve sıhhı tesisatlar duvarların arasında tamamlanmış olan yapının, ince inşaat işleri ise müşteri tarafından tamamlanmaktadır.

Hafif çelik bina zemine nasıl monte edilir?

Hafif çelik yapılar beton kaide üzerine mekanik dübeller kullanılarak monte edilir ve sabitlenirler.

Hafif çelik yapılar kaç kat yapılabilmektedir?

Tamamen hafif çelik yapı tekniği kullanılarak 3 kata kadar yapı yapabilmekteyiz. Ağır çelik ve betonarme bölmeler kullanarak ise 4-5 katlı yapı yapmak mümkündür.

Hafif Çelik yapılar soğuk bölgeler için uygun mudur?

Hafif çelik yapıların yapı iskeletini oluşturan profillerin arası tamamen izolasyon malzemesi ile doldurulmaktadır. Dışı ise kaplama malzemesi ile kapatılmaktadır. Ortalama olan 15-20 cm kalınlıkta olan yapının dış duvarı, betorme olarak imal edilen yapılara göre kat be kat daha iyi yalıtım sağlar.

Dolayısı ile hafif çelik yapılar her türlü iklim koşullarında kullanılabilir.

Hafif çelik yapıların teslim süresi ne kadardır?

Hafif çelik yapıların üretimi çok hızlıdır. tasarımı yapıldıktan sonra günlük 1000 m2 hafif çelik yapı üretecek makina paktımız bulunmaktadır.

Hafif çelik yapıların, prefabrik yapılar dan farkı varmıdır?

Prefabrik yapılar, fabrikada üretilen panellerden oluşan modullerin sahada hızlı bir şekilde monte edilerek yapılar için kullanılmaktadır.

0,7-1,8 mm kalınlıktaki galvanizli sac kullanılarak yüksek teknoloji roll-form hatlarında özel olarak fabrikada şekillendirilen profiller, yapının kurulacağı sahada civata-somun ve vidalarla monte edilir. Daha sonra ise kaplama malzemeleri ve izolasyon malzemeleri ile yapının ileri kaba üretimi tamamlanmaktadır.

Sayfa: