Arama
Paysa
Prefabrik yapı çözümleri tek çatı altında...
Sayfa:

Branda ışık geçirir mi ? Aydınlatmaya ihtiyaç duyulur mu?

Bir çok germe yapı uygulamasında kullanılan branda branda ışık geçirgen olarak tercih edilmektedir. Işık geçirgen branda %80 oranında ışık geçirerek, yapının içinde dış ortamdaki gibi ferah bir atmosfer yaratılmasına neden olur.

Branda malzemesinin belli periyodlarla değiştirilmesi gerekeceğinden bu kaplama malzemesini çiftçi kolayca temin edebilir mi?

Böyle bir gereksinim olması halinde firmamız ile iletişime geçilerek, ağılın brandası firmamızdan temin edilebilir.

Çatı örtüsü olarak kullanılan brandaların ortalama 40 derece gibi bir dış sıcaklıkta işletme içindeki sıcaklığı hangi derecede tutabilir? Tersi durumda dış ortam sıcaklığını 0 derece civarı olduğunda iç ortam sıcaklığı ne kadar olacaktır?

Brandanın ısı izolasyon değeri çok düşüktür. Bu nedenle izolasyon yaptığı söylenemez. Esasen bu tip yapılarda buna gerek te yoktur. Ağılın havalandırma açıklıklarının tasarımından dolayı ağılın içerisinde etkin bir pasif havalandırma bulanmaktadır. Ağılın alt kısımlarında toprağa yakın bölümden nispeten daha serin hava ağılın içine alınır ve ağılın içindeki sıcak havada ısınan havanın yukarı çıkacağı prensibinden dolayı ağılın mahya bölgesinde enerji kullanmadan tahliye edilir. Böylece yapıların içi nispeten dış ortama göre serin olur.

Elektrik ve sıhhi tesisat projeleri çizebiliyor musunuz bunların ayrı ayrı fiyatlandırması ne kadar olacak?

Elektrik ve sıhhi tesisat projelerini firmamız çizmiyor. Bunu daha çok mahalli olarak çalışan mimar ve mühendislik ofisleri aracılığı ile tamamlayabilirsiniz

Germe yapılar rüzgara, fırtınaya dayanır mı?

Germe Yapıları oluşturan çelik iskelet ülkemizde gerçekleşebilecek en yüksek rüzgar yüküne göre tasarlanmaktadır. Ayrıca daha sert iklim koşullara göre tasarlanmış yapılarımız da bulunmaktadır.

Kullanılan branda malzemesinin Türkiye iklim şartlarında kaç yıl ömrü olacaktır ve garanti süreleri ne kadar olacaktır?

Kullandığımız branda -35°C - +70°C arasındaki her iklim uygundur. Brandamız 10 ve 15 yıl yaşam ömrü biçilen branda olmak üzere 2 farklı kalitededir.

Kullanılan branda UV ışıklarını geçirir mi?

Brandalarımız UV ışınları filtrelemektedir.

Kullanılan profiller istenilen ebatlarda yapılabilmekte midir yoksa belli bir standard içerisinde mi kalınmaktadır?

Hayvancılık yapılarını farklı ebat ve büyüklüklerde yapmak mümkün olmasına rağmen, kullanım amacına uygun olarak etkin ve ekonomik olarak çözüm oluşturan yapı tiplerimiz bulunmaktadır. Bu nedenle öncelikler daha önce hazırlamış olduğumuz ve denenmiş ahır/ağıl ebatlarını öneriyoruz.

Özellikle koyun ve keçi ağılarında hiç direk kullanılmadan doğrudan çember şeklinde yapı imal edebilmek için yapı genişliğinin en fazla kaç metre olması gerekmektedir?

Koyun ve keçi ağıllarında 10 ve 12 metre genişliğindeki ağıllarımızı öneriyoruz. Ama büyükbaş için 30 ve 37 metre genişliklerdeki çok talep görmektedir.

Profil ayaklarını sabitlemek için hatıl gerekli midir yoksa sömel yeterli olacak mıdır?

Ağılın ayaklarını sabitlemek için yapının ayaklarının bulunduğu bölümlerde hatıl olması ağılın toprağa sabitlenmesi ve dışarıdaki yağmur sularının ağılın içine girmesini engellemesi açısından faydalıdır. Ancak sömel toprağa sabitlenmenin çok önemli olduğu durumlarda bu amaç içinde çözümlerimiz bulunmaktadır.

Sayfa: