Arama
Paysa
Prefabrik yapı çözümleri tek çatı altında...
Sayfa:

Profil ayaklarını sabitlemek için hatıl gerekli midir yoksa sömel yeterli olacak mıdır?

Ağılın ayaklarını sabitlemek için yapının ayaklarının bulunduğu bölümlerde hatıl olması ağılın toprağa sabitlenmesi ve dışarıdaki yağmur sularının ağılın içine girmesini engellemesi açısından faydalıdır. Ancak sömel toprağa sabitlenmenin çok önemli olduğu durumlarda bu amaç içinde çözümlerimiz bulunmaktadır.

Sonuç olarak ısı yalıtımı yüksek dayanıklı bir örtü malzemesiyle bu yapının birim maliyeti ne kadardır?

Koyun ciğerli hayvan olduğu için esasen ısınma sorunu olan bir hayvan değildir. Koyunun ihtiyacı daha çok ortamın serinletilmesidir. Bunu da etkin bir havalandırma ile çözüyoruz. Keçi için ise durum biraz farklıdır. Dış ortam sıcaklığı eksi derecelere düşen bölgeler için branda ağılları önermiyoruz. O bölgeler için izolasyonlu, modüler prefabrik çözümlerimiz bulunmaktadır.

Yapı içi bölmeler, projelendirme sürecinde hesaba dahil edilebiliyor mu, bu malzemeler profil/ağaç/vb. seçilebiliyor mu?

Yapının içi bölmelerinde kullanılan malzemeler yapının statiğine etkisi hesaplanmamaktadır. Dolayısı ile yerleri ihtiyaca göre değiştirilebilir.

Yapılarınız yönetmeliğe uygun mu?

Evet.
Yapılarımız TÜRKİYE TENİS FEDERASYONU yönetmeliğine uygun olarak yapılmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için: http://www.ttf.org.tr

Yapının 10000 avroyu geçmesi münasebetiyle benzer işi yapan iki tedarikçi daha gerekiyor (Teklif alma kuralları gereği) bu konuda hizmet veren tedarikçiler var mı bunlara nasıl ulaşacağız?

Hayvancılık yapılarının branda ile imalatı ülkemiz için yeni olduğundan dolayı, nispeten bu konuya çok önceden eğilmeye başlayan ve bilgi birikimi oluşturan firmamız haricinde firma bulunmamaktadır. Dolayısı ile bu konuda çalışacak başka firmalar oluşana kadar bu sorunu çözemeyebilirsiniz.

Yapının imalatı sırasında çalışacak personelin yol-barınma-gıda vb. gibi harcamaları nasıl düzenliyorsunuz?

Müşteri imkanlarına göre bazen bu bölümleri müşterimiz üstleniyor, bazen de biz kendi imkanlarımız ile karşılıyoruz. Kendi imkanlarımızla karşıladığımız durumda bu bedelleri yapıya yansıtıyoruz.

Yapının üst tarafında bulunan havalandırma boşluklarından yağmur suyu girmesi nasıl engelleniyor? (Çoğu zaman içeride hayvan bulunmayacağından içerde bir sıcak hava yükselişi olmayacaktır)

Yapının uzunluğunun belli ölçülerde olduğu durumlarda ağılın baş noktalarındaki düz bölümlerde havalandırma açıklıkları bırakıyoruz. Bu açıklıklar ağılın içindeki ısınmış havanın tahliyesini yapıyor ve buradan yağmur girişi doğal olarak olmuyor. Ama yapının uzun olduğu durumlarda ve alınlardaki havalandırma açıklıklarının yetersiz olduğu durumlarda ise tepe açıklıkları kullanılıyor. Bu açıklıklardan ise yağmur girişi genelde yapının ortasındaki yemleme alanın ortasına geliyor. Genelde beton olarak yapılan bu bölümdeki ıslanma ise koyun ve keçileri etkilemiyor.

Zemin hazırlanırken sıkılaştırma proje kapsamında yapılabiliyor mu?

Firma olarak zemin ile ilgili işlerin yapılmasını müşteriye bırakıyoruz. Müşteriye bu amaçla beton kaide planını gönderiyoruz.

Sayfa: