Arama
Paysa
Prefabrik yapı çözümleri tek çatı altında...
Sayfa:

Ankara dışındaki yapılan montaj yapılacaksa ilave ne istiyorsunuz?

Hayır. İlave ücret talep etmiyoruz.

Branda ışık geçirir mi ? Aydınlatmaya ihtiyaç duyulur mu?

Bir çok germe yapı uygulamasında kullanılan branda branda ışık geçirgen olarak tercih edilmektedir. Işık geçirgen branda %80 oranında ışık geçirerek, yapının içinde dış ortamdaki gibi ferah bir atmosfer yaratılmasına neden olur.

Branda malzemesinin belli periyodlarla değiştirilmesi gerekeceğinden bu kaplama malzemesini çiftçi kolayca temin edebilir mi?

Böyle bir gereksinim olması halinde firmamız ile iletişime geçilerek, ağılın brandası firmamızdan temin edilebilir.

Brüt alana kurulan hafif çelik yapılar ile betonarme olarak üretilen konutların kullanım alanları aynı mıdır?

Betonarme binalarda duvar kalınlıkları 25-35 cm civarındadır. Hafif çelik yapılarda ise binanın duvarları daha iyi izolasyon sağladıkları halde daha incedir. Bu nedenle aynı alan üzerinde kullanılan yapının kullanım alanı daha büyüktür.

Çatı örtüsü olarak kullanılan brandaların ortalama 40 derece gibi bir dış sıcaklıkta işletme içindeki sıcaklığı hangi derecede tutabilir? Tersi durumda dış ortam sıcaklığını 0 derece civarı olduğunda iç ortam sıcaklığı ne kadar olacaktır?

Brandanın ısı izolasyon değeri çok düşüktür. Bu nedenle izolasyon yaptığı söylenemez. Esasen bu tip yapılarda buna gerek te yoktur. Ağılın havalandırma açıklıklarının tasarımından dolayı ağılın içerisinde etkin bir pasif havalandırma bulanmaktadır. Ağılın alt kısımlarında toprağa yakın bölümden nispeten daha serin hava ağılın içine alınır ve ağılın içindeki sıcak havada ısınan havanın yukarı çıkacağı prensibinden dolayı ağılın mahya bölgesinde enerji kullanmadan tahliye edilir. Böylece yapıların içi nispeten dış ortama göre serin olur.

Elektrik ve sıhhi tesisat projeleri çizebiliyor musunuz bunların ayrı ayrı fiyatlandırması ne kadar olacak?

Elektrik ve sıhhi tesisat projelerini firmamız çizmiyor. Bunu daha çok mahalli olarak çalışan mimar ve mühendislik ofisleri aracılığı ile tamamlayabilirsiniz

Fiyatlara neler dahildir?

Firmamızın uzmanlığı prefabrikasyon üretim olduğundan, yapının temeli gibi sahada yapılması gerekli olan inşaat işlerini firmamız üstlenmemektedir.

Müşteri tarafından yapılan temel kaidenin üzerine yapıyi ileri kaba olarak teslim ediyoruz. Elektrik ve sıhhı tesisatlar duvarların arasında tamamlanmış olan yapının, ince inşaat işleri ise müşteri tarafından tamamlanmaktadır.

Germe yapılar rüzgara, fırtınaya dayanır mı?

Germe Yapıları oluşturan çelik iskelet ülkemizde gerçekleşebilecek en yüksek rüzgar yüküne göre tasarlanmaktadır. Ayrıca daha sert iklim koşullara göre tasarlanmış yapılarımız da bulunmaktadır.

Güneş ışıklarını içine almayan germe yapı olabilir mi?

Kamuflaj, güvenlik ve dış etkilerden koruma amacı ile yapının iç kısmına güneş ışıklarının alınmaması önemli olabilmektedir. Bu tür ihtiyaçları karşılamak için güneş ışıklarını tamamen engelleyici özellikleri branda kullanılmaktadır.

Hafif çelik bina zemine nasıl monte edilir?

Hafif çelik yapılar beton kaide üzerine mekanik dübeller kullanılarak monte edilir ve sabitlenirler.

Sayfa: