Hakkımızda

Paysa Prefabrik Kullanışlı Yapı Çözümleri Sunuyor

Paysa Prefabrike Yapıları Ankara’da Prefabrik yapı üretimi konusunda faaliyet gösteren, kökleri 1976 yılına uzanan bir sanayi firmasıdır.

Firma branda kaplı çadır ve germe yapılar; geçici konaklama, şantiye mobilizasyonu amaçlı modüler ve konteyner yapı çözümleri; konut, villa, sosyal tesis, okul, hastane amaçlı kalıcı hafif çelik yapı çözümlerinin tasarımı ve üretimini gerçekleştirmektedir.

Paysa Prefabrike Yapıları, 1976 yılında Ankara sitelerdeki küçük bir atölyede başladığı faaliyetlerine, bugün Ankara Temelli de bulunan Başkent Organize Sanayi Bölgesindeki 60.000m² alan üzerinde kurulu olan 22.800m² kapalı alana sahip modern ve teknolojik bir üretim tesisinde faaliyetlerine devam etmektedir.

Paysa Prefabrike Yapıları geniş prefabrik yapı ürün dağarcığı ile inşaat sektörüne sunmuş olduğu geçici ve kalıcı ekonomik, hızlı yapı seçeneklerinin yanında, tarım, hayvancılık ve havacılık alanlarına özgü tasarlayıp, ürettiği yapı çözümleri de bulunmaktadır.

Paysa Prefabrik Yapıları Bir Çok Çözüm Sunar Paysa Prefabrike Yapılarının sunduğu çözümleri beş ürün grubu içerisinde kategorize etmek mümkündür.

  • Modüler Prefabrik Binalar- Modular Prefabricated Buildings
  • Yaşam Konteynerleri-Accommodation Containers
  • Hafif Çelik Yapılar-LGSF (Light Gauge Steel Frame) Buildings
  • Yapısal Çelik Binalar-Pre-engineered Buildings
  • Branda Yapılar-Fabric Structures

Modüler Prefabrik Binalar Geniş Kullanım Alanına Sahiptir

Fabrikada üretilip, kullanılacağı yerde önceden hazırlanacak bir beton kaide üzerine taşınarak birleştirilen parçalardan oluşur. İstenildiği zaman sökülerek başka yerde tekrar kurulabilir ve gerektiğinde büyültülüp, küçültülebilir. Modüler Prefabrik Binalar, Kullanışlı, hızlı sevk ve monte edilebilen, yüksek teknolojide üretilen, sağlam ve ekonomik yapılardır. Bu yapılar şantiye mobilizasyonu, askeri ve sivil acil durumlarda, acil iskan yapıları olarak geniş bir kullanıma sahiptirler.

Yaşam Konteynerleri, Konteyner tipi binalar fabrikada hazırlanarak sahaya kullanıma hazır olarak sevk edilen binalardır. Nakliye maliyeti yüksek olan bölgelere demonte olarak sevk edilerek, hızlı bir şekilde sahada monte edilebilirler. Birden çok konteyner yan yana ya da 3 kata kadar üst üste birleştirilerek geniş binalar oluşturulabilir. Paysa yaşam konteynerleri, hobi bahçe prefabrik evleri, prefabrik mobil hastane üniteleri, prefabrik derslik üniteleri, muhtarlık binaları, okullar ve inşaat mobilizasyonu (kamp yapıları) gibi farklı alanlarda kullanılan benzersiz bir çözümdür.

Hafif Çelik Yapılar, Hafif çelik yapı sisteminin tamamı fabrika ortamında ön üretim malzemeler ile yapıldığından, geri dönüşüm malzemeleri ile yapılabilmektedir. Büyüklüğüne göre bir ev için 6-10 arabanın hurdasının geri dönüşümü ile çelik üretilerek taşıyıcı sistem yapılabilir. Bu geri dönüşüm sayesinde azalan hammadde rezervlerinin korunmasını sağlar. Bu konut yıkılmak istenirse çıkan hammadde yine geri dönüşümde kullanılabilir. Hafif Çelik Yapıları, ekonomik, çevreci, esnek, yapım hızı yüksek, sağlam, kaliteli, denetimi kolay ve konforlu bir yapıdır. Genellikle villa ve sosyal tesisleri için kullanılır.

Yapısal Çelik Binalar, Paysa çelik yapıları standart parçalardan oluşur ve cıvata somun bağlantılıdır. Beton kaide üzerine kurulan yapı, gerektiği zaman sökülerek tekrar kurulabilir, büyültülüp, küçültülebilir. Bina yüksekliği ve açıklığı talebe göre ve kurulumun yapılacağı arsanın durumuna göre belirlenen yapılardır. Yalıtımlı veya yalıtımsız yapılabilir. Hangar ve depolar, fabrika ve imalathane binaları, askeri depolar, hayvan barınakları, bakım ve onarım atölyeleri vb. yapılar için seçenekler sunulmaktadır. Yapısal çelik Binalar, çabuk, ekonomik, sağlamdır.

Branda Yapılar, çelik çerçeveler üzerine branda ile kaplanmış ekonomik, iklim koşullarına ve depreme dayanıklı yapılardır. Yüksek kaliteli, uzun ömürlü ve ışık geçirgenlik ve farklı renk alternatifleri ile üretilen bu yapılarımız spor tesisleri, havacılık yapıları, hayvancılık yapıları, endüstriyel depolama yapıları olarak oldukça ilgi görmektedir.

Deneyimli Kadrosu İle Paysa Prefabrik Kalitede Öncü Firmalardan Biridir Paysa Prefabrike Yapıları, deneyimli mühendis kadrosu ve teknik ekipleri ile gerçekleştirdiği, tasarım projelendirme, AR-GE, üretim planlama, üretim, satış ve satış sonrası süreçleri ile İSO 9001 kalite sertifikası ile belgelendirilmiştir. Müşteri memnuniyetini temel ilke edinen Paysa, sektöründe dünyada aranan kalitede öncü bir firma olma hedef politikası ile yoluna devam etmektedir.

İLETİŞİM

İlgili kişi en kısa zamanda size dönecektir.