Arama
Paysa
Prefabrik yapı çözümleri tek çatı altında...

Projelere Geri Dön

Afghanistan Herat yol şantiyesi kapsamında Qala-i Naw işçi kampı tamamlandı

Afganistan’ın kuzeybatısında bulunan Leman şehrini Qaisar şehrine bağlayacak olan üst yapı/yol projesidir. Projenin genel teslim süresi 4 yıl olup, güvenlik nedeni ile sorunlar yaşanabilen bu bölgede çalışmalar devam etmektedir. Bölge, yol çalışması tamamlandığında 233 km.lik modern standartlarda çift şeritli bir bağlantı noktası olacaktır. Proje, esas olarak 4 yıl süreli olup, 10 milyon metreküpten fazla toprak hareketi ve 36 adet köprü yapımını kapsamaktadır.

Projenin yüklenicisi olan Türk-Amerikan ortaklığı , güvenlik ve lojistik açıdan zor koşulların hakim olduğu Afganistan’ın bu bölgesindeki işçi kampları kurulması projesini PAYSA Prefabrike Yapılar’a ihale etmiştir.

Afganistan’da son 10 yıldır 100’e yakın projeyi tamamlamış olan PAYSA’nın uluslararası deneyimi bu projeyi almasında etkili olmuştur. Böylece PAYSA Afganistan’da 100. projesini gerçekleştirmiş olmanın gururunu taşımaktadır. PAYSA 5000 m2 kapalı / kullanım alanı olan mobilizasyon Qala-i Naw işçi kampını Muqur köyü yakınlarında 60 gün gibi kısa teslim süresinde proje eksiksiz olarak Ekim 2012’de tamamlanmış ve teslim edilmiştir.

Tamamlanan proje kapsamında; yol şantiyesinin ilk aşamasında çalışması planlanan 2000 işçi ve mühendis personel için, barınma ve kullanım amaçlı yatakhane, ofis, yemekhane, depo vb. yapıları bulunmaktadır. PAYSA Prefabrike Yapıları, bu kampta prefabrik modüler hazır yapı ve çelik yapı çözümlerini kullanmıştır.

Proje Tamamlanma Tarihi: 01.12.2012