Arama
Paysa
Prefabrik yapı çözümleri tek çatı altında...
Hakkımızda

Paysa Başkent OSB'deki Üretim Tesisleri

Paysa Prefabrike Yapıları, 1976 yılında inşaat sektörünün şantiye mobilizasyonuna çözüm üretmek amacı ile çadır üretimiyle başlamış olduğu sanayicilik yaşamına, tek ve çok katlı modüler prefabrik yapılar, çelik binalar, yaşam konteynerleri, acil yaşam üniteleri, branda kaplı yapılar, hafif çelik yapılar ve GSM kabinlerinin tasarımını, mühendisliğini, üretimini ve pazarlamasını yapan bir sanayi kuruluşuna dönüşmüştür. İlk yıllarda inşaat sektörünün ihtiyaçlarına uygun yapılar üreten Paysa, ilerleyen yıllarda hizmet verdiği sektörleri genişleterek inşaattan sanayi sektörüne, tarım ve hayvancılıktan havacılığa, sivil alandan askeri alana farklı sektör ve alanlara özgün prefabrike yapılar üretmeye başlamıştır.

Yarım asra yakın sanayicilik süreci boyunca binlerce yapının imalatı, montajını yapan PAYSA Prefabrike Yapıları, tasarladığı yapılarda insan gücü ile kolay ve hızlı yapılar tasarlamayı amaç edinerek, pratik ve ekonomik yapılar tasarlamıştır. Özellikle 70 ve 80’li yıllarda tasarlamış olduğu prizmatik tip çelik yapı, çadır, kemerli yapı ve komposit modüler prefabrike (hazır yapı) gibi ürünler ise Türk prefabrike sektörüne ilham kaynağı olarak sektörün gelişimine öncülük etmiştir. Bu yıllardaki tasarlamış olduğumuz birçok yapı tipinin halen “PAYSA” adı ile anılması bu konudaki haklı gururumuzun bir işaretidir.

PAYSA Prefabrike Yapıları son yılların gelişen Hafif Çelik Villa pazarına çözüm üretmek amacı ile 2012 yılında NORDUS Hafif Çelik Yapıları markasını hayata geçirmiş ve bu marka ile deprem kuşağında yer alan ülkemiz de depreme dayanıklı, lüks ve ekonomik villa ve konut üretmek amacı ile çalışmalarına başlamıştır. Birçok üstün özelliği olan hafif çelik yapı teknolojisinin en büyük faydası, deprem riski olan ülkemizde yaşam kaybını azaltabilmeye olan katkısı olacaktır.

Gelişen ve çeşitlenen pazar ihtiyaçlarını daha hızlı ve etkin karşılayabilmek için 2014 yılında Başkent OSB’nde 40.000 m2  alan üzerine kurulu ve 22.800 m2 kapalı alana sahip sektörünün en büyük üretim tesislerinden birisi olan Paysa Üretim tesisleri faaliyete başlamıştır. İleri teknoloji makine ve teçhizatlar ile donatılmış bu tesiste aylık 1000 adet konteyner, 50.000 m2 prefabrike modüler yapı üretim kapasitesine ulaşılmıştır.

Aylık Üretim Kapasitemiz;

    * 1000 adet konteyner
    * 50.000 m2 modüler prefabrike yapı
    * 10 adet germe yapı
    * 500 ton çelik yapı
    * 200 ton hafif çelik yapı (6000 m2 hafif çelik yapı)
 

Paysa Prefabrike Temelli üretim tesislerinde açık hava showroom’unda üretimini gerçekleştirdiğimiz numune yapı örnekleri müşterilerimizin ilgisine sunulmaktadır.