Arama
Paysa
Prefabrik yapı çözümleri tek çatı altında...

Haberlere Geri Dön

Pakistan'a 10 Afet Okulu

Pakistan'a 10 Afet Okulu

Pakistan'da "Kimse Yok mu Derneği'nce başlatılan kampanyada toplanan yardımlarla yaptırılan 10 okul, Keşmir Başbakanı Serdar Iskender Hayathan'ın katıldığı törenle açıldı. Pakistan'da 8 Ekim 2005'te meydana gelen depremde çok sayıda bina ile birlikte okullar da kullanılamaz hale gelmişti.

Felaketin ardından bölgeye giden ilk sivil yardım kuruluşu olan "Kimse Yok Mu Derneği" sıkıntıları yerinde tespit ederek yaraların sarılması için 10 adet okul yaptırmaya karar verdi ve PAYSA'ya 10 adet okul için sipariş verilmişti. Paysa okullardan ilkinin sevkiyatını siparişten sonraki 20. günde ve 10 adet okulun sevkiyatını toplam 50 gün kadar kısa bir sürede tamamlamıştır.

"Kimse Yok Mu Dermeği" okullarından 6'sı Keşmir'de, 4'ü Serhad bölgesinde olmak üzere 10 adet okulun montajlarının kısa bir sürede tamamlanmasından sonra Pakistan Hükümetine teslim etti. Bu okulların teslim töreni Muzaffarabad kentinde Başbakan Hayathan' ın katıldığı törenle yapıldı. Başbakan Hayathan, konuşmasına, Keşmir' de çok söylenen "Yarimin dili Tükçe, ben Türkçe bilmiyorum" mısraları ile başladı. Deprem sonrasında ilk yardıma koşan ülkenin Türkiye, ilk yardım malzemesi ulaştıran uçağın da Türk kargo uçağı olduğunu hatırlatan Hayathan, "Acılarımızı paylaştığı ve azalttığı için Türk halkına gönülden teşekkür ediyorum." dedi. Hayathan, "Türk ve Pakistan dostluğunun sonusuza kadar sürmesi için dua ediyorum." dedi.

Okul açılış töreni sonrasında Başbakan Hayathan derslikleri inceliyor.

Eklenme Tarihi: 19.07.2007 / Kaynak: Firma haberleri