Arama
Paysa
Prefabrik yapı çözümleri tek çatı altında...

Haberlere Geri Dön

PAYSA'dan Afganistan'da Tamamlanan 100. Proje

Türkmenistan sınırına yakın, Afganistan’ın kuzeybatısında bulunan Herat şehrini Türkmenistan’a bağlayacak olan üst yapı/yol projesidir. Projenin genel teslim süresi 2 yıl olup, güvenlik nedeni ile sorunlar yaşanabilen bu bölgede çalışmalar devam etmektedir. Bölge, yol çalışması tamamlandığında 260 km.lik modern standartlarda çift şeritli bir bağlantı noktası olacaktır.

Projenin yüklenicisi olan Türk-Amerikan ortaklığı , güvenlik ve lojistik açıdan zor koşulların hakim olduğu Afganistan’ın bu bölgesindeki işçi kampları kurulması projesini PAYSA Prefabrike Yapıları’na ihale etmiştir.

Afganistan’da son 10 yıldır 100’e yakın projeyi tamamlamış olan PAYSA’nın uluslararası deneyimi bu projeyi almasında etkili olmuştur. Böylece PAYSA Afganistan’da 100. projesini gerçekleştirmiş olmanın gururunu taşımaktadır. PAYSA 5000 m2 kapalı / kullanım alanı olan mobilizasyon Qala-i Naw işçi kampını Muqur köyü yakınlarında 60 gün gibi kısa teslim süresinde proje eksiksiz olarak Ekim 2012’de tamamlanmış ve teslim edilmiştir.

Tamamlanan proje kapsamında; yol şantiyesinin ilk aşamasında çalışması planlanan 2000 işçi ve mühendis personel için, barınma ve kullanım amaçlı yatakhane, ofis, yemekhane, depo vb. yapıları bulunmaktadır. PAYSA Prefabrik bu amaçla modüler yapılar ve çelik yapı çözümlerini kullanmıştır.

Uluslararası projelerdeki deneyimi ile PAYSA Prefabrike Yapılar'ın şu anda Afganistan, İsveç, Yunanistan, Gürcistan, Cibuti’de/Djibouti’de eş zamanlı projeleri devam etmektedir.

PAYSA, yurtdışından gelen talepler doğrultusunda planlanmış olan yeni fabrika yatırımı ile üretim kapasitesinde artışı hedeflemektedir. Şu anda proje aşamasında olan üretim tesisleri tamamlandığında; üretim kapasitesi 5 katına çıkacaktır.

Eklenme Tarihi: 01.12.2012 / Kaynak: İnşaat & Yatırım Aralık 2012