Arama
Paysa
Prefabrik yapı çözümleri tek çatı altında...

Haberlere Geri Dön

Paysa Prefabrike Yapıları yeni yatırımlarla büyümeye devam ediyor

1976 yılında Ankara Eryaman'da 2 bin metrekare kapalı alana sahip tesislerinde çadır ve prefabrik yapılar üretimiyle başlayan Paysa Prefabrike Yapıları, bugün 10 bin metrekare alan üzerinde 6 bin metrekare kapalı alana sahip, ileri teknoloji makinalarla donatılmış entegre bir tesis haline geldi. İnşaattan sanayi sektörüne, tarım ve hayvancılıktan havacılığa, acil/afet çözümlerinden kalıcı binalara farklı sektör ve alanlarda faaliyetlerine devam eden firma, yatırımlarına hızla devam ediyor. Başkent OSB'de 60 bin metrekare alan üzerine kurulu ve 22 bin 500 metrekare kapalı alana sahip sektörün en önemli tesislerinin temelini atan Paysa Prefabrike Yapıları, tesisi 2013 yılı Temmuz ayında tamamlamayı sürdürüyor.

Paysa Prefabrike Yapılarını kısaca tanıtabilir misiniz?
Paysa Prefabrike Yapıları, 1976 yılında inşaat sektörünün şantiye mobilizasyonuna çözüm üretmek amacı ile çadır ve prefabrik yapılar üretimiyle başlamış olduğu ticari yaşamına, bugün inşaattan sanayi sektörüne, tarım ve hayvancılıktan havacılığa, acil/afet çözümlerinden kalıcı binalara farklı sektör ve alanlarda faaliyetlerine devam ediyor. Ana ürün gruplarımız nitelikli branda yapılar, çelik yapılar, panelize/modüler binalar, konteynerlar ve hafif çelik yapılardır. Projelerimizde bu yapıları kullanım alanlarına uygun olarak ; kamp/şantiye yapıları, afet/acil durum çözümleri, kalıcı bina uygulamaları, endüstriyel yapılar, havacılık yapıları, depo uygulamaları, hayvancılık alanında besi çiftliklerinde uygulamaktayız.

Paysa Prefabrike Yapıları kısaca tanıtabilir misiniz?
Firmamızın kuruluş yılında 2 bin metrekare kapalı alana sahip Ankara Eryaman'daki üretim tesisleri buğün 10 bin bin metrekare alan üzerinde 6 bin metrekare kapalı alana sahip, ileri teknoloji makinalarla donatılmış entegre bir tesis haline geldi. Son on yılda bu tesislerde üretimi gerçekleştiren Paysa Prefabrike Yapıları, gelişen ve çeşitlenen pazar ihtiyaçlarını daha hızlı ve etkin karşılayabilmek için 2010 yılında yatırım kararı aldık. Bu karar çerçevesinde, Ankara il sınırları içinde Temelli'de bulunan Başkent OSB'de 60 bin metrekare alan üzerinde kurulu ve 22 bin 500 metrekare kapalı alana sahip sektörün en önemli tesislerinin temelini attık. 2013 yılı Temmuz ayında tamamlamayı planladığımız tesisimizde, gelişen pazar taleplerini daha etkin, ekonomik ve hızlı bir şekilde karşılamayı hedefliyoruz.
Paysa prefabrike yapıları olarak yeni tesisimizde; açık alanda numune bina alanı ile örnek yapıalrı incelemeye sunacağız. Yeni üretim teknolojisi ile gelişmiş makina paktını; artan üretim kapasitesi için kullanmayı hedefliyoruz. Kalite ve çevre yönetimi kapsamında tüm prosesleri kazasız ve hatasız üretim, maksimum iş ve işçi güvenliği esas alınarak tasarlıyor ve uyguluyoruz.

Şirketinizin faaliyet alanlarını hakkında bilgi alabilir miyiz?
Yarım asra yakın sanayicilik süreci boyunca binlerce yapının imalatını, montajını ve teslimatının yapan Paysa Prefabrik Yapıları, insan gücü ile kolay ve hızlı yapılar tasarlamayı amaç edinerek pratik ve ekonomik yapılar ürtiyor. Özellikle ’70 ve ’80 yıllarda tasarlamış olduğu çadır, kemerli yapı ve komposit modular prefabrike (Hazır Yapı) gibi ürünlerle Türk prefabrike sektörüne ilham kaynağı olarak sektörün gelişimine öncülük ettik. Bu yıllardaki tasarlamış olduğumuz birçok yapı tipinin halen PAYSA adı ile anılması bu konudaki haklı gururumuzun bir işaretidir.

Paysa Prefabrike Yapıları'nın deneyimli mühendis kadrosu ve teknik ekipleri ile gerçekleştirdiği tasarım, projelendirme, ar-ge, üretim planlama, üretim, satış ve satış sonrası hizmet süreçleri ISO 9001 Kalite kontrol sertifikası ile belgelendirilmiştir. AR-GE çalışmalarını tercihen yerli malzeme kullanarak yerli bilgi birikimi ile sürdürmekte olup, Türkiye ve dünya standartlarına uygun yapılar üretmektedir. 40’ı aşkın ülkede halen milyonlarca metre kare kapalı alana sahip, binlerce yapı Paysa Prefabrike Yapılarının imzasını taşıyor.

Firma olarak hangi projelerde yer aldınız? Son bulunduğunuz veya üzerine çalıştığınız güncel projeniz hakkında detayları anlatabilir misiniz?
Şirketimizin kurulduğu yıldan bu yana farklı kullanım alanlarında projeler gerçekleştirdik.
Havacılık yapıları kapsamında uçak ve helikopter hangarları, spor alanları olarak tenis kortlarından kapalı spor salonlarına, kamp yapılarında şantiye kamplarından askeri ve petrol kamplarına; afet/acil durum uygulamalarında afet çözümlerinden mobil sağlık hizmet çözümlerine, pek çok farklı sektörde çözümler üretmekteyiz. Kalıcı binalar olarak Türkiye’nin en batısından en doğusuna, her köşesinde eğitim tesisleri, sağlık tesisleri ve sosyal tesisler olarak paysa yapılarına rastlamak mümkün.

Yurtdışında ise; Rusya, Almanya, Fransa, İsveç, İran,Irak, Afganistan, Kazakistan, Türkmenistan, Kırgızitan, Özbekistan, Libya, Suudi Arabistan, Madagaskar, Güney Afrika ve Gana’da uluslararası projelerde hizmet vermekteyiz.

Acil afet yapılarında deprem bölgelerinde en hızlı ve kolay kurulumla kamp kurulumlarını gerçekleştirdik.
Ürünlerimizin sunduğu temel avantajlar; kurulum hızı, esneklik, ekonomik seçenekler, dayanıklılık, tasarım aşamasında sunulan malzeme ve proje çeşitliliği, doğal aydınlatmaya uygun çözümlerdir. Üretici olarak her yapı çeşidinin kullanım alanına göre farklı çözümler sunduğumuzu söyleyebiliriz.

Nordus Hafif Çelik Yapıları hakkında bilgi alabilir miyiz?
Paysa Prefabrike Yapıları son yılların gelişen "Hafif Çelik Villa" pazarına çözüm üretmek amacı ile 2012 yılında Nordus Hafif Çelik Yapıları markasını hayata geçirdik. Bu marka ile deprem kuşağında yer alan ülkemiz de depreme dayanıklı, lüks ve ekonomik villa ve konut üretmek amacı ile çalışmalarına başladık. Birçok üstün özelliği olan Hafif Çelik Yapı Teknolojisinin en büyük kazancının ülkemizde gelecekte yaşanabilecek depremlerdeki yaşam kaybını azaltabilmesi en büyük gururumuz olacaktır.

Eklenme Tarihi: 01.12.2012 / Kaynak: İnşaat & Yatırım Dergisi