Prefabricated building solutions under one roof…
Firmamız

Paysa Prefabrik firması 1976 yılından bu yana, ön üretimli (prefabrike) yapıların mühendisliği, üretimi ve pazarlaması konusunda çalışan bir sanayi kuruluşudur. Geçen sürede yurtiçi ve yurtdışında binlerce ön üretimli yapı tamamlanmıştır. Ankara Eryaman’da 9000 m2 alana sahip fabrikamız, yüksek kapasiteli üretime olanak sağlayan makineler teçhizatı ile donatılmıştır. Mühendislik çözümleri, üretim planlaması, fiyatların belirlenmesi, kalite kontrol, sevkıyat ve montaj hizmetleri, firmamızın deneyimli elemanları vasıtası ile yapılır.

Ülkemizin iklimi, insan gücü yapısı, ekonomik tercihleri, ulaşım olanakları ve bu konudaki talebin şekli dikkate alınarak geliştirilen Paysa Prefabrik yapıları, yurt dışından herhangi bir lisans ve know-how alınmaksızın, tümüyle yerli malzemeler kullanılarak yapılmaktadır. Hafif ön üretim teknolojisinin özelliklerini taşıyarak üretilen yapı parçaları, iki kişinin kolaylıkla taşıyabileceği büyüklüktedir. Nakliyede vinç gibi kaldırma aracına, yapıların kurulmasında elektriğe ihtiyaç yoktur. Kurma işlemi yapının kurma kılavuzu, çekiç ve anahtarla ustalık ve tecrübe gerektirmeksizin kolaylıkla yapılabilir. Gerektiği takdirde yapı sökülerek tekrar standart parçalar haline getirilebilir ve istenilen yere taşınarak kurulur ve defalarca kullanılabilir.

Nakliye, yapım kolaylığı, zayiatsız olarak sökülüp tekrar kullanılabilme özelliği, sıcak ve soğuk geçirmeyen, rüzgar, kar, yağmura dayanıklı; aydınlık, geniş engelsiz ve birkaç saat ya da günde kullanıma hazır hacimler oluşturmaları, Paysa Prefabrik yapılarının her geçen gün daha da yaygınlaşmasını sağlamıştır. Her yıl artarak gelişen pazarımızı; bu sürede tamamladığımız binlerce Paysa Prefabrik yapılarını ve yapılarımız kullanıcılarının bizi onurlandıran övgülerini, çalışmalarımızın ödülü olarak değerlendiriyoruz.

Paysa tasarım, ar-ge, üretim, satış ve satış sonrası hizmetler süreçleri ISO 9001 Kalite Kontrol certifikası ile ödüllendirilmiştir.

Ürünlerimiz kullanım ve üretimlerinde kullanılan yapı teknikler açısından aşağıdaki gruplar altında toplanabilir.

Hazır Yapılar

İstediğiniz yerde, istediğiniz amaçta ve istediğiniz büyüklükte bir yapı.

Fabrikamızda üretilip, kullanılacağı yerde önceden hazırlanacak bir beton kaide üzerine taşınarak birleştirilen parçalardan oluşur. İstenildiği zaman sökülerek başka bir yerde tekrar kurulabilir veya gerektiğinde büyültülüp küçültülebilir.

Hazır Prestige Yapılar

Mimari özellikleri üst seviyede hafif çelik prefabrike yapılar

Üç kata kadar, inşaatı kısa sürede tamamlanan, ekonomik ve konforlu bir yapıdır. Bakım gerektirmeyen, dayanıklı ve uzun ömürlü malzemeler kullanılarak üretilmiştir. Duvarların ve tavanın yalıtım değerleri yüksektir. Her türlü iklim koşullarına uygun olarak değişik çatı tipleri ile kısa sürede üretilerek hazır hale getirilir.

Paykon (konteyner) Yapılar

Taşınabilen, ofis, konaklama, WC-duş amaçlı kullanılabilen yapı.

Fabrikamızda kullanıma hazır hale getirilmiş, istenilen yere taşınarak hemen hizmete giren bir yapıdır. Standart tiplerde üretildiği gibi isteğe göre standart dışı üretimde yapılabilir. Zor şartlara dayanıklı; ısıya ve sese yalıtılmıştır. İhtiyaç ortadan kalktıktan sonra satılabilir, değerini kaybetmez.

Çelik Yapılar

Kapalı yer ihtiyacınıza, uzun ömürlü ve güvenilir çözüm.

Fabrikamızda standart parçalar halinde üretilir ve montaj sahasında önceden hazırlanan beton kaide üzerine taşınarak kurulur. Yalıtımlı ve yalıtımsız olarak imal edilebilen bu yapılar fabrika, atölye, iş yeri, depo, bakım ve onarım hangarı, kapalı garaj ve tamirhane, yatay silo, ahır, sera amaçlı kullanılabilir.

Germe Yapılar

Çelik iskeletli, plastik dokuma kaplamalı yapılar.

Tenis, basketbol, voleybol, manej sporları veya depo amaçlı kullanım için çabuk ve ekonomik çözüm. Ağır kar (80 kg/m2), sert rüzgar (120 km/saat) ve şiddetli deprem (1.derece bölge) yüklerine dayanıklı standart çelik iskelet parçalar halinde fabrikamızda üretilmektedir.

İstenilen yere taşınarak kurulur. Gerektiğinde sökülüp başka bir yere taşınabilir. Dış yüzeyi güneş ışınlarına, yangına, yırtılmaya, asit ve rutubete, sıcak ve soğuğa dayanıklı PVC kaplı polyester dokuma ile kaplamıştır. Parlatılmış dış yüzey kir, yosun ve mantar barındırmaz. Işık geçiren tavan kaplaması sayesinde gün boyunca gün ışığından ve ısısından faydalanır. Kullanım amacına göre beton, asfalt veya antuka kaplamalı zemin üzerinde kurulabilir.

Çadır Yapılar

Çadır gibi kolay, bina kadar rahat...

Kısa süreli iskan ve acil barınak ihtiyacını karşılamak amacı ile geliştirdiğimiz hafif çelik iskeletli ve polyester plastik dokumadan yapılmış yapılardır. İstenilen yere kısa sürede sevk edilebilir. Kurulmaları ve kullanıma hazır hale gelmeleri birkaç saat sürer. Toprak, çimen, çakıl gibi her türlü zemine özel döküm kazıklarıyla tespit edilerek ve montaj kılavuzuna uyarak deneyimiz personel tarafından dahi kolayca kurulabilir. Çürümeyen ve katlanabilir plastik kaplamaları sayesinde, ihtiyaç ortadan kalktığında sökülerek depolanabilir.